Fintech İstanbul

B2B Connect Summit

FinTech Ekosisteminin Buluşma Noktası​

9 Mayıs 2024 | 09:00-17:30

Global düzeyde yılın en önemli etkinlikleri arasındaki FinTech Istanbul B2B Connect Summit, metrikleriyle de dikkat çekti. Etkinlik, 2,5 milyon Euro’luk (yaklaşık 78,7 milyon TL) potansiyel ticari değer yarattı. İşte detaylar…

13 Ekim 2023’te İstanbul-Ataşehir’de ekosistemin yoğun katılımı ile gerçekleşen FinTech Istanbul B2B Connect Summit’in metrikleri kamuoyuyla paylaşıldı. FinTech ve e-ticaret ekosisteminin paydaşlarının katılım gösterdiği, Mastercard ana sponsorluğundaki etkinliğin sayısal sonuçlar arasında 2,5 milyon Euro’luk (yaklaşık 78,7 milyon TL) potansiyel ticari değer yaratması öne çıktı.

10 binin üzerinde katma değerli ve iş birliği odaklı görüşme yapıldı

FinTech ve e-ticaret ekosistemini bir araya getirerek katma değeri ve ticari potansiyeli yüksek iş birliklerinin doğmasına katkı sağlayan FinTech Istanbul B2B Connect Summit’e toplamda 215 şirket katıldı. Bu doğrultudaki B2B eşleşme sayısı 600 olarak kayıtlara geçti.

Her bir eşleşmenin ticari değeri 1.500 Euro ve yaratılan toplam ticari değer ise 2,5 milyon Euro (yaklaşık 78,7 milyon TL) oldu.

Yapay zeka destekli B2B matchmaking teknolojisi ile fiziksel ve online katılımla gerçekleşen etkinliği; fiziksel olarak 500’ün üzerinde, online tarafta 400’e yakın ve toplamda 900’den fazla katılımcı takip etti.

Gerek fiziksel gerek online yapılan B2B eşleşme seansları ile dünyanın dört bir yanından katılımcılar ile 10.000’in üzerinde katma değerli iş birliği odaklı görüşme yapıldı.

FinTech Istanbul B2B Connect Summit yoğun ilgi gördü

Etkinlik dünyasında yenilikçi bir konseptle tasarlanan ve sektör paydaşlarını buluşturan Fintech İstanbul B2B Connect Summit’e global ölçekte yoğun bir katılım oldu.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı ve Oniki CEO’su Ziya Kızıltan’ın açılış konuşmalarını yaptığı etkinlik, 2023’teki başarısının ardından 2024 hazırlıklarına şimdiden başladı.

FinTech İstanbul B2B Connect Summit etkinlikleri önümüzdeki dönemde de devam edecek.